Czego oczy nie widzą. Jak wzrok kształtuje nasze myśli
Richard Masland
Wydawnictwo: Poznańskie
Wysyłamy: W ciągu 48h + czas dostawy
Cena normalna: 39.90 zł
Cena promocyjna: 32.37 zł
Oszczędzasz: zł (-19%)
Najniższa cena z ostatnich 30 dni
przed wprowadzeniem obniżki: 26.10 zł
GRATIS otrzymasz:
- bony o wartości do 50 zł na kolejne zakupy
- zakładkę do książki
- aromatyczną herbatę
Koszty dostawy:
- Paczkomaty InPost 12.90 zł
- Odbiór paczki w punkcie 12.90 zł
- Orlen Paczka 9.90 zł
- Kurier Pocztex 14.90 zł
- Kurier InPost 13.90 zł
- Kurier DPD 15.90 zł
- Kurier DPD 39.90 zł
- Kurier DPD 49.90 zł
- Kurier DPD 69.90 zł
- Kurier DPD 79.90 zł
- Kurier DPD 119.90 zł
- Kurier DPD 89.90 zł
- Wysyłka zagraniczna od 39,90 zł
Darmowa dostawa od 199 zł
Dostępność:
Opis produktu
Z tej książki dowiesz się:
• Czego komputery mogłyby nauczyć się od ptaków?
• Czy świat, który widzimy, istnieje naprawdę?
• Dlaczego w ciągu milisekundy jesteśmy w stanie rozpoznać w tłumie znajomą twarz?
• Czy świat widzimy oczami, czy mózgiem?
Mózg wydaje się najbardziej skomplikowaną strukturą na świecie. Od stuleci ludzie próbują go poznać, zdefiniować, odkryć mechanizmy jego działania. Richard Masland postanowił przyjrzeć mu się pod kątem zmysłu wzroku. I już we wstępie pisze: „świat, który widzicie, wcale nie jest identyczny z tym, który nas otacza!”. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że proces widzenia nie jest niczym skomplikowanym. Bodziec wpada do oka, do siatkówki, i uruchamia mózg, a ten przetwarza to na obraz, który widzimy w głowie. Prawda wygląda jednak zupełnie inaczej. Percepcja, sieci neuronowe, przesyłanie informacji pomiędzy poszczególnymi neuronami, różnice między zmysłami wzroku, dotyku, słuchu – to wszystko składa się na fascynującą podróż w głąb ludzkiego umysłu. Przekonaj się, czego oczy nie widzą!
Książki dobre nie tylko w teorii!
- Tytuł
- Czego oczy nie widzą. Jak wzrok kształtuje nasze myśli
- Autor
- Richard Masland
- Tłumacz
- Sebastian Musielak
- Wydawnictwo
- Poznańskie
- EAN
- 9788366517424
- ISBN
- 9788366517424
- Kategoria
- Nauka i technika\Popularnonaukowe
- Seria
- Zrozum
- Liczba stron
- 288
- Format
- 16x21.5x2.4 cm
- Rok wydania
- 2020
- Oprawa
- Miękka
- Wydanie
- 1
- Waga
- 0.486 kg
Kod producenta: 9788366517424
Stan produktu: nowy
Polecamy kupić
Opinie, recenzje, testy:
Średnia ocena: 4, liczba ocen: 1
-
Ocena:Profesor okulistyki, neurobiolog siatkówki. Ceniony badacz, zajmujący się całe życie tajemnicami mózgu. Książki nie doczekał, zmarł w grudniu 2019r. kilka miesięcy przed jej wydaniem.
Miał dar przedstawiania w sposób czytelny zawiłych procesów, które zachodzą w naszym ciele. Tłumaczy, porównuje, daje przykłady. Od neuronów, po mózg, przez zmysły do stricte widzenia. O sprawach skomplikowanych pisał prosto a jednocześnie precyzyjnie i naukowo. Bo oczywiście nie jest to łatwa w odbiorze książka. Daleko jej do podręcznika akademickiego ale wymaga sporo skupienia. Nie ma żartowania jest za to sporo naukowego języka i skomplikowanych nazw.
Masland snuje opowieść o widzeniu, stawiając na wstępie pytanie "jak to się dzieje, że na zatłoczonym placu zabaw rozpoznajemy własne dziecko?". Treść uporządkowana, jak się mówi, od szczegółu do ogółu. Jedno wynika z drugiego, jeden temat jest wyjściowy dla kolejnego. Co charakterystyczne, autor do opisu badań i odkryć naukowych wychodzi najczęściej od postaci, które je zapoczątkowały. Przedstawia ich nie tylko jako Wielkich świata nauki ale ludzi "z krwi i kości", pisze jak ich wspólne drogi się skrzyżowały, jakie mieli metody pracy. Książka, w moim odczucie, odnosi się bardzo do całokształtu nauki. Pokazuje jak złożoną jest ona kwestią. Ile wymaga czasu, pieniędzy, nieudanych prób, czy błędów aby dojść do konkretnych tez. Autor opisuje to na podstawie doświadczeń własnego zespołu.
Książka znajdzie uznanie, wśród lubiących takie lektury i to jest oczywiste. Wiele się z niej dowiedziałam, wiele ciekawych rzeczy przeczytałam. Wciąż mnie zadziwia, jak jeszcze mało o funkcjonowaniu organizmu wiemy, ile rzeczy nie zostało jeszcze odkrytych czy udowodnionych. Wszelkie tezy, głównie z zakresu neurologii, wyszły z laboratoriów w ciągu ostatnich kilku latach.
Ukłon dla tłumacza Sebastiana Musielaka, bo zawsze uważam, że przekład tego typu publikacji jest wyjątkowo trudny. (@nataliicodziennosc, 20.01.2021)Opinia niezweryfikowana zakupem
Twoja opinia
aby wystawić opinię.
Zapytaj o produkt