Były pilot wojskowy Teagan Carmichael zawsze uważał, że rejsy wycieczkowe to rozrywka nie dla niego. Wchodząc teraz na pokład statku „Nautica”, zastanawiał się, jakim cudem dał się przekonać bratu, J.T., i kupił bilet. Na dodatek do Meksyku!
Dzięki hojnemu honorarium od Tessara Pharmaceuticals za szaloną wyprawę do Ameryki Południowej, w której wszyscy – J.T., jego klientka doktor Hope Larsen oraz on i jego kumple z wojska – omal nie stracili życia, a na dodatek skasowali samolot, ich jedyne narzędzie pracy, mógł sobie pozwolić na wakacje i odrobinę luksusu, czyli kabinę pierwszej klasy.
- Jest na kim oko zatrzymać! – usłyszał.
Obejrzał się i zobaczył boginię w średnim wieku o okrągłych kształtach i kasztanowych włosach, ekstrawagancko ubraną, ociekającą biżuterią, która przyglądała mu się z wyraźną aprobatą.
- Ten rejs ciekawie się zapowiada.
Typowa kocica, ocenił Teagan w myślach. Zastanawiał się, czy brat wysłał go w rejs dla singli na podbój czy na pożarcie. Wcale nie zamierzał szukać partnerki. Najpierw muszą odbudować firmę.
Komplementy pięknych kobiet, nawet podstarzałych, zawsze jednak mile łechcą męską dumę, więc Teagan lekko się zaczerwienił i zachichotał.
Kocica obrzuciła go powłóczystym spojrzeniem, cmoknęła z aprobatą i zniknęła w korytarzu prowadzącym do kabin. Niczego sobie babka, pomyślał, lecz na widok dziewczyny wchodzącej do kabiny sąsiadującej z jego kabiną natychmiast o niej zapomniał.
O ile w miłość od pierwszego wejrzenia nie wierzył, to w pożądanie od pierwszego wejrzenia już tak. I właśnie teraz stanął jak wryty. Dziewczyna miała lekko falujące ciemne włosy aż do talii, niewiarygodnie długie opalone nogi i cudowne piersi, które aż się prosiły o pieszczoty.
Napotkał spojrzenie jej niebieskich oczu okolonych gęstymi rzęsami i bezczelny uśmieszek. Cwaniara, pomyślał. Doskonale wie, jakie wrażenie robi na facetach.
Musiał przyznać, że jeszcze nigdy nie doznał podobnego szoku, a bywał w różnych miejscach na świecie i widział mnóstwo olśniewających egzotycznych piękności.
Zanim zdążył ochłonąć, sąsiadka zniknęła za drzwiami. Nagle rejs wydał mu się najlepszym pomysłem w życiu.
Zadzwonię do J.T. i mu podziękuję, postanowił.

Harper Riley zamknęła drzwi. Nieznajomy spotkany przed chwilą w korytarzu przyprawił ją o przyspieszone bicie serca. Surowa męska uroda, wysportowana sylwetka... Taki facet wie, jak sprawić, by kobieta zapomniała, jak się nazywa.
Pamiętaj, trzymaj się od niego z daleka, upomniała się w duchu. Nie jesteś tu dla przyjemności. No tak, przecież postawiła sobie cel: uwieść Stuarta Bucka, obłędnie bogatego wdowca, i zostać następną panią Buckową.
Od kilku miesięcy śledziła jego każdy krok i dowiedziała się o nim wszystkiego, co powinna wiedzieć. Stuart Buck, operatywny przedsiębiorca, przezywany Królem Wucetów, zbił majątek na produkcji gumowych uszczelek do spłuczek toaletowych. Prozaiczne zajęcie, lecz bardzo lukratywne. W końcu każdy używa spłuczki, prawda?
I chociaż Harper nie miała ochoty zostać Królową Wucetów, to z przyjemnością zajęłaby się wydawaniem pieniędzy zarobionych na uszczelkach.
Plan Harper był prosty. Stuart wciąż przeżywa żałobę po stracie żony, lecz od jej śmierci minęło już tyle czasu, że nie uzna zainteresowania okazywanego mu przez Harper za gruby nietakt. Z doświadczenia wiedziała, że mężczyźni to mało skomplikowane istoty. Potrzebują kogoś, kto będzie do nich gruchał, podziwiał ich osiągnięcia i śmiał się z ich dowcipów. W rękach doświadczonej kobiety mężczyzna jest jak plastelina, z której ona ulepi, co zechce. O ile wie, jak się do tego zabrać.
A Harper osiągnęła w tej dyscyplinie mistrzostwo.
Do działania postanowiła przystąpić już dziś wieczorem, podczas kolacji integracyjnej. Wszystko sobie zaplanowała w najdrobniejszych szczegółach. Uwodzenie to nie tylko odpowiedni strój, to kierowanie rozmową, reagowanie na język ciała, błyskawiczna zmiana strategii, jeśli sytuacja tego wymaga.
Ubierając się, jak zwykle punkt po punkcie przeanalizowała w myślach cały plan. Jednak z trudem się skupiała, bo co chwila przed oczami pojawiał się przystojny sąsiad. Jest singlem. Oczywiste, że przyjechał na podryw.
Ciało Harper wyrywało się ku niemu, rozum studził zapał. Nauczona złym doświadczeniem matki wiedziała, że z ponętnych ust gładko padają kłamstwa.
Teraz matka mieszka w domu opieki, bo ktoś z pomocą obietnic, których nie zamierzał dotrzymać, oskubał ją z oszczędności. Harper odsunęła od siebie ponure myśli i zmobilizowała całą siłę woli do walki z pokusą.
W innym życiu z chęcią by jej uległa.
Wystarczyło jej jedno spojrzenie, aby ocenić, że facet nie jest wart jej zabiegów. Ogorzała cera świadczyła, że dużo czasu spędzał na powietrzu, może na nartach albo na łodzi, a duże silne ręce, że przywykł do fizycznej pracy.
Harper westchnęła.
Trudno. Brodaty Stuart Buck jest chudy i łysieje. Ale za to ma mnóstwo kasy.


ROZDZIAŁ DRUGI

Teagan nie przestawał myśleć o atrakcyjnej sąsiadce. Dlaczego wybrała się w rejs dla singli? I przede wszystkim dlaczego jest singielką?
Może J.T. zapisał go na rejs dla swingersów? Mówił przecież, żeby się „wyszalał”, cokolwiek to znaczy, a w ustach J.T. mogło znaczyć wszystko.
A jeśli zrobił mu kawał i bez jego wiedzy wpakował go w seks grupowy? Teagan miał nadzieje, że J.T. aż tak daleko się nie posunął. W relacjach męsko-damskich Teagan lubił wyłączność i brat doskonale o tym wiedział.
Załóżmy, że jednak to jest rejs dla singli szukających swojej drugiej połowy, postanowił.
Co teraz? Jest tu gdzieś jakiś program?
Rozejrzał się dokoła. Sprawdził stolik kawowy, szafkę nocną, zajrzał nawet do łazienki, ale nigdzie nie znalazł żadnej informacji, co go czeka w ciągu najbliższych dni.
Perspektywa spędzenia tygodnia na morzu bez żadnego konkretnego zajęcia przyprawiała go o gęsią skórkę. Mimowolnie spojrzał na ścianę oddzielającą jego kabinę od kabiny wystrzałowej nieznajomej.
Zapukać i zapytać o program? Nie, to zbyt prymitywna zagrywka. Chociaż jeśli bierze udział w rejsie dla singli, to znaczy, że chce kogoś poznać, tak?
A może ktoś ją wrobił, jak brat jego?
Istniał tylko jeden sposób, aby się tego dowiedzieć.
Teagan przygładził fryzurę, wyszedł na korytarz i zapukał do sąsiednich drzwi. Na jego widok nieznajoma w pierwszej chwili zmarszczyła brwi, potem uśmiechnęła się z lekkim zdziwieniem.
- Tak?
Po raz pierwszy w życiu nie wiedział, co powiedzieć.
- Eee... Mam pytanie – wybąkał. – Jestem trochę zdezorientowany. Nie chcę, żeby mnie pani źle zrozumiała, ale czy to przypadkiem nie rejs dla swingersów?
Uśmiech znikł z jej twarzy, ale nie zatrząsnęła drzwi, co uznał za dobry znak.
- Nie. To rejs dla singli – oświadczyła. – Dlaczego pan pyta? Czyżby się pan rozczarował?
- Ależ skąd! – Teagan odetchnął z ulgą. – Dzięki Bogu. Nikogo nie oceniam, ale takie zabawy to nie dla mnie. Lubię wyłączność.
- Dobrze wiedzieć – mruknęła lekko ubawiona. – O co jeszcze...
Ogarnij się, chłopie. Zapomniałeś języka w gębie? Wyszedłeś z wprawy?
- Brat załatwił mi ten rejs i nie znam programu.
W oczach dziewczyny pojawił się lekki błysk zainteresowania.
- Brat zawsze planuje panu wakacje? – zapytała.
- Och, nie – obruszył się. – Właściwie nie mam czasu na wakacje, a nawet gdybym miał, nie zdałbym się na brata. To, co dla niego jest zabawne, mnie nie odpowiada.
- To dlaczego zgodził się pan tym razem?
- Ta historia nie nadaje się do opowiadania w korytarzu. Bardziej przy kolacji z dobrym jedzeniem i winem. I w znakomitym towarzystwie.
- Ach tak? Co jest w niej takiego frapującego?
Teagan uniósł w górę trzy palce.
- Trzy słowa: katastrofa lotnicza, przekręt w międzynarodowej korporacji, niebezpieczeństwo.
- Matematyka nie jest pańską mocną stroną – zakpiła.
- Nie rozumiem... Potrafię obliczyć, że pani i ja równa się miła kolacyjka we dwoje. Da się pani skusić? Założę się, że chce pani usłyszeć całą historię.
Dziewczyna roześmiała się.
- Założę się, że pan jest głównym bohaterem.
- Skromnie powiem, że odegrałem w niej pewną rolę.
- Niech zgadnę. Jest pan agentem CIA wysłanym w supertajną misję.
Wyraźnie mu nie wierzyła. Ironia polegała na tym, że Teagan mówił szczerą prawdę. Chociaż nie powinien w ogóle nic mówić ze względu na klauzulę tajności.
- Rozczaruję panią, nie pracuję dla CIA – odparł z lekkim uśmiechem. – Jestem pilotem, mam małą firmę przewozową. Świadczymy usługi lotnicze.
- Gdzie nauczył się pan latać?
- W wojsku.
- Hm.
Ta informacja wywoływała zazwyczaj większe zainteresowanie.
- Ma pani złe doświadczenia z pilotami?
- Nie. Po prostu nie lubię, kiedy ktoś kłamie na temat służby dla kraju. Lepiej żeby niektóre sprawy pozostały święte.
Teagan spoważniał. Uważa go za kłamcę? Z czymś takim jeszcze się nie spotkał.
- Ma pani rację – odparł poważnym tonem. - Ludzie, którzy kłamią na temat służby dla kraju, to szumowiny i zapewniam panią, że nimi gardzę. Ja służyłem ofiarnie, mój brat również. Teraz prowadzimy we dwóch małą firmę czarterową. Tu, w Los Angeles.
- Z kim mam przyjemność?
- Teagan Carmichael – przedstawił się. – A pani? – Dziewczyna obdarzyła go enigmatycznym uśmiechem, lecz milczała. – Nie powie pani, jak się nazywa? – Było w niej coś niedostępnego. – Na tego rodzaju rejsie to chyba podstawowa sprawa. Ludzie chcą się poznać.
- Harper Riley.
Hurra! Punkt dla mnie, pomyślał.
- Miło mi, Harper.
- Mnie również, Teagan.
- Co z kolacją? – zapytał.
Spotkała go stanowcza odmowa, a potem Harper zamknęła mu drzwi przed nosem.
Nie był to dobry znak.

Harper zamknęła drzwi. Dlaczego najbardziej czarujący faceci zawsze muszą być spłukani?
Wyciągnęła komórkę, aby odświeżyć w pamięci zebrane informacje na temat Stuarta Bucka.
Rezydencja w Hamptons, kurorcie nowojorskich elit, apartament na Manhattanie, dom z bali w Vail, znanym ośrodku narciarskim w Colorado, willa w Nob Hill w San Francisco i dom na plaży w Santa Barbara.
Czytając, poczuła miłe łechtanie w żołądku. Uwielbiała zastawiać sidła, szczególnie kiedy nagrodą był ktoś tak nadziany jak Stuart Buck.
Pierwsza żona już mu nie pomoże wydawać tych milionów, ale ona uczyni to z największą chęcią. Uśmieszek przemknął jej po twarzy, lecz zaraz zniknął, gdyż przed oczami ujrzała przystojnego sąsiada. Och, doskonale znała ten typ. Niejeden Teagan Carmichael przewinął się przez życie matki. Harper nie zamierzała dzielić jej losu.
Biedna mama. Uwielbiała być zakochana i zawsze się łudziła, że następnym razem znajdzie prawdziwą miłość, aż po grób. Harper obserwowała, jak kolejni mężczyźni zjawiali się i znikali, zabierając z sobą, co się dało, a ostatni kochaś, Rex Harrington, oskubał Annę – i pośrednio ją – ze wszystkiego.
Dlatego mimo że sam widok Teagana zaparł jej dech w piersiach, postanowiła zignorować chemię, jaka zaistniała między nimi. Jego męski seksapil nie opłaci jej rachunków.
Odszukała zdjęcie Stuarta. Łysy, ale nie otyły, to już plus. Miała za sobą bogate doświadczenie ze starszymi panami. Najgorszy był Ulysses Prawner, milioner lubiący wydawać pieniądze na kobiety i drogie zabawki. Nie wiedział jednak, kiedy przestać i w końcu studnia wyschła. „Odbiję od dna”, łkał, „zobaczysz, nie odchodź”.
Odeszła – miała już na oku następcę - ale nie z pustą kiesą. Każdy prezent, każdą okrągłą sumkę, lokowała na specjalnym koncie. Pewnego dnia zgromadzi na nim tyle, aby móc stanąć na własnych nogach.
Pewnego dnia.
To dlatego Stuart Buck jest taki ważny.
Staruszek wsunie jej pierścionek na palec. Bez umowy przedślubnej. A kiedy umrze, cały jego majątek będzie jej. Koniec z wczytywaniem się w rubryki towarzyskie, z jeżdżeniem po podmiejskich klubach rekreacyjno-sportowych i udawaniem kogoś, kim nie jest. Koniec z zamartwianiem się, skąd weźmie pieniądze na zapłacenie następnego rachunku za dom opieki matki.
Czasami Harper wpadała w ponury nastrój. Już dawno wyzbyła się skrupułów i wyrzutów sumienia, ale ktoś taki jak Teagan uruchamiał w niej tęsknotę za normalnym związkiem. Wiedziała jednak, że w życiu najlepiej polegać na sobie samej. Albo jesteś pod wozem, albo na wozie. Pilnowała, aby zawsze być na wozie.
Westchnęła i znowu spojrzała na zdjęcie Stuarta.
- Nawet nie będziesz wiedział, kiedy stracisz głowę, skarbie – mruknęła pod nosem. Wyłączyła komórkę, schowała ją do torebki i udała się do łazienki.
Role rozdane.
Przedstawienie czas zacząć.

Opcja dostawy Płatność online Płatność przy odbiorze Czas dostawy
Paczka w ruchu 5,90 zł     - 2 dni
Paczka 48 do domu 11,90 zł 13,90 zł 2 dni
Odbiór w punkcie Poczty Polskiej 10,90 zł 12,90 zł 2 dni
Odbiór w paczkomacie InPost 9,90 zł     - 1-2 dni
Mini paczka do domu InPost 7,90 zł     - 1-5 dni
Przesyłka kurierska InPost 13,90 zł 15,90 zł 1 dzień
Kurier DPD 14,90 zł 16,90 zł 1 dzień
Opcje dostawy:
Paczka w ruchu
Płatność online:
4,90 zł
Płatność przy odbiorze:
    -
Czas dostawy:
2 dni
Opcja dostawy:
Paczka 48 do domu
Płatność online:
11,90 zł
Płatność przy odbiorze:
13,90 zł
Czas dostawy:
2 dni
Opcja dostawy:
Odbiór w punkcie Poczty Polskiej
Płatność online:
10,90 zł
Płatność przy odbiorze:
12,90 zł
Czas dostawy:
2 dni
Opcja dostawy:
Odbiór w paczkomacie InPost
Płatność online:
9,90 zł
Płatność przy odbiorze:
    -
Czas dostawy:
1-2 dni
Opcja dostawy:
Mini paczka do domu InPost
Płatność online:
7,90 zł
Płatność przy odbiorze:
    -
Czas dostawy:
1-5 dni
Opcja dostawy:
Przesyłka kurierska InPost
Płatność online:
13,90 zł
Płatność przy odbiorze:
15,90 zł
Czas dostawy:
1 dzień
Opcja dostawy:
Kurier DPD
Płatność online:
14,90 zł
Płatność przy odbiorze:
16,90 zł
Czas dostawy:
1 dzień

Czas dostawy deklarowany jest przez dostawcę. Wszystkie zamówienia złożone do godz. 14:00 są wysyłane w tym samym dniu.

Tytuł Rejs dla singli
Autor Kimberly Van Meter
Wydawnictwo Harlequin
Data premiery 06-04-2018
Ilość stron 160
Oprawa Miękka
ISBN 9788327634887

Napisz recenzję