FAQ - Najczęściej zadawane pytania

 

Rejestracja w księgarni Booktime.pl


1. Czy założenie konta jest konieczne aby móc dokonywać zakupów?

Nie, założenie konta nie jest konieczne.
Można dokonywać zakupów bez rejestracji. W tej opcji nie ma jednak możliwości sprawdzenia historii zamówień. Przy kolejnych zamówieniach trzeba ponownie wypełnić dane niezbędne w celu realizacji zamówienia.

2. Jak dokonać rejestracji w sklepie internetowym?

Aby dokonać rejestracji w naszym sklepie należy kliknąć napis "Zarejestruj się". W następnym kroku należy podać wszystkie wymagane dane. Po kliknięciu przycisku „zarejestruj się” konto klienta zostanie stworzone po czym można dokonywać zakupów.

3. Co mam zrobić gdy zapomnę hasło do swojego konta?

W przypadku gdy zapomnimy hasło do swojego konta, należy kliknąć w link obok napisu „Nie pamiętasz hasła?” i podać swój adres e-mail, który był użyty w procesie rejestracji. Na podany adres zostanie wysłany link umożliwiający ustanowienie nowego hasła do konta.

4. Czy mogę dokonać zmiany danych adresowych, które zostały podane podczas składania zamówienia?

Tak, zmian swoich danych adresowych dla przyszłych zamówień można dokonać w koncie klienta, wystarczy po zalogowaniu kliknąć w przycisk „przejdź do edycji adresów”. W przypadku natomiast, jeśli zmiana danych adresowych dotyczy obecnie złożonego zamówienia, prosimy o kontakt drogą mailową lub telefonicznie. Adres dostawy można zmienić wyłącznie do momentu nadania przesyłki przez księgarnię Booktime.pl.

 

Zamówienia w księgarni Booktime.pl


1. Czy mogę wycofać złożone zamówienie?

Tak, można wycofać złożone zamówienie.
Zamówienie jest przekazywane do realizacji niezwłocznie po jego złożeniu. O rezygnacji można poinformować nas drogą mailową lub telefonicznie - informacja ta spowoduje wstrzymanie wysyłki, jeśli paczka nie została jeszcze wysłana, a wpłacone środki zostaną zwrócone na konto.

2. Jaki jest termin realizacji zamówienia?

Termin realizacji zamówienia jest uzależniony od stanu magazynowego oraz czasu potrzebnego na sprowadzenie książki od dostawcy. Wysyłka następuje zwykle w ciągu 48 godzin po otrzymaniu płatności za złożone zamówienie. Gdyby czas realizacji zamówienia wydłużył się, zostaniesz o tym powiadomiony. Zamówienia złożone w dni powszechne po godzinie 14.00 oraz w soboty, niedziele i święta będą realizowane następnego dnia roboczego.

3. Czy mogę zmienić coś w zamówieniu?

Tak, jest możliwość modyfikacji złożonych zamówień, jeśli paczka nie została jeszcze wysłana. W celu dodania lub rezygnacji z produktu w zamówieniu prosimy o kontakt drogą mailową lub telefonicznie.

4. Jeśli zamówię dwa produkty, ale osobno, czy mogę je otrzymać w jednej paczce?

Tak, jest możliwość łączenia dwóch lub większej ilości zamówień w jedno. W takim przypadku prosimy o kontakt telefoniczny lub drogą mailową. Zostanie ustalona jedna metoda dostawy, a nadpłata wynikająca z opłacenia kilku dostaw zostanie zwrócona na konto.

5. Jak sprawdzić status realizacji zamówienia?

Status zamówienia widoczny jest w historii zamówień dla klientów zarejestrowanych. Ponadto wszyscy klienci otrzymują wiadomości e-mail generowane automatycznie, które informują o obecnym statusie realizacji zamówienia: potwierdzenie przyjęcia zamówienia przez księgarnię, przekazanie zamówienia do realizacji, wysłanie zamówienia.

6. W jaki sposób mogę wykorzystać kod rabatowy?

Przysługujący kod rabatowy może być użyty w koszyku podczas składania zamówienia przed dokonaniem zapłaty.

 

Wysyłka i metody dostawy w księgarni Booktime.pl


1. Jakie są koszty dostawy zamówienia?

Koszty dostawy są uzależnione od sposobu płatności oraz rodzaju dostawy (Kurier/Poczta Polska/Paczkomaty InPost/Paczka w Ruchu). Zasady naliczania opłat najlepiej zobrazuje tabela znajdująca się tutaj.

2. Czy istnieje próg kwotowy do darmowej dostawy?

Tak, przy zakupach powyżej 199 zł dostawa gratis.

3. Czy zamówiony produkt może być wysłany jako prezent?

Nasz sklep internetowy nie zapewnia opakowań prezentowych. Natomiast jeśli płatność za złożone zamówienie zostanie dokonana on-line to można podać dowolny adres dostawy - np. osoby, którą chcemy obdarować.

4. Czy mogę zamówić towar z opcją wysyłki za granicę?

Tak, w naszym sklepie oferujemy dostawę zamówień poza granice Polski na terenie UE. Koszt dostawy uzależniony jest od wagi przesyłki. Zasady naliczania opłat najlepiej zobrazuje tabela znajdująca się tutaj.

 

Formy płatności w księgarni Booktime.pl


1. Jakie są formy płatności za zakupione produkty?

Płatność za złożone zamówienie może być dokonana za pobraniem podczas odbioru paczki od listonosza, kuriera czy w placówce Poczty Polskiej, lub on-line kartą płatniczą, przelewem tradycyjnym lub korzystając z systemu szybkich i bezpiecznych płatności internetowych Przelewy24.

2. Co mam zrobić jeśli wybrana została płatność on-line a wpłata nie powiodła się?

W takim przypadku prosimy o kontakt drogą mailową lub telefonicznie, wówczas zostanie wysłana wiadomość zawierająca wszelkie dane do przelewu tradycyjnego. Płatności można dokonać w ciągu 7 dni od otrzymania od nas wiadomości - po tym czasie zamówienie zostanie anulowane.

3. W jakiej walucie można dokonać płatności?

Płatność za złożone zamówienie można dokonać wyłącznie w polskich złotówkach.

 

Zwroty i reklamacje w księgarni Booktime.pl


1. Czy mogę zwrócić zakupiony produkt?

Klientowi, który zawarł umowę na odległość, na podstawie art. 27 Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku przysługuje prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku.

Termin odstąpienia od umowy zawartej na odległość wynosi 14 dni od dnia otrzymania towaru przez Klienta.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy Klient powinien poinformować Sprzedawcę o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia na przykład pismo wysłane pocztą tradycyjną na adres Sprzedawcy lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: kontakt@booktime.pl.

2. Czy mogę odesłać towar przesyłką pobraniową?

Nie, nie ma takiej możliwości. Sklep internetowy nie przyjmuje przesyłek odesłanych za pobraniem. Przesyłkę należy opłacić przed odesłaniem towaru.

3. W jaki sposób zwracane są pieniądze za odesłane produkty?

W przypadku płatności przy odbiorze pieniądze są zwracane na numer konta podany w formularzu odstąpienia od umowy. Jeśli była wykonana płatność on-line, pieniądze zwracamy na konto, z którego robiony był przelew.

4. Jaki jest termin zwrotu pieniędzy za odesłane produkty?

Zwrot pieniędzy następuje w terminie 7 dni od daty powrotu produktów do naszego magazynu.

 

kontakt

Booktime.pl

ul. Polska 12, 12-100 Szczytno

woj. warmińsko-mazurskie

Zadzwoń: 22 110 50 33

Napisz: kontakt@booktime.pl

NIP: 7451833533

Dlaczego booktime?
Ikona cen promocyjnych wszystkich książek  Wszystkie książki
w promocyjnych cenach
Ikona taniej dostawy zamówień  Szybka i tania
dostawa od 7,90 zł
Ikona bezpłatnego upominku dodawanego do każdego zamówienia  Bezpłatny upominek
do każdego zamówienia