Opcja dostawy Płatność online Płatność przy odbiorze Czas dostawy
Paczka w ruchu 4,90 zł     - 2 dni
Paczka 48 do domu 8,90 zł 10,90 zł 2 dni
Odbiór w punkcie Poczty Polskiej 7,90 zł 9,90 zł 2 dni
Odbiór w paczkomacie InPost 9,90 zł     - 1-2 dni
Mini paczka do domu InPost 7,90 zł     - 1-5 dni
Przesyłka kurierska InPost 13,90 zł 15,90 zł 1 dzień
Kurier DPD 14,90 zł 16,90 zł 1 dzień

Czas dostawy deklarowany jest przez dostawcę. Wszystkie zamówienia złożone do godz. 14:00 są wysyłane w tym samym dniu.

Tytuł The Yes Brain. Mózg na tak
Autor Daniel J. Siegel, Tina Payne-Bryson
Wydawnictwo HarperCollins
Data premiery 18.04.2018
Oprawa Miękka
ISBN 9788327635433
Tłumaczenie Melania Gruszczyńska
Projekt okładki Emotion Media
Ocena 
21-05-2018

Spoko

Dzisiaj kochani będzie post o pewnej i bardzo ciekawej książce, którą w ostatnim czasie miałam okazję przeczytać. Nie jest to żadne romansidło, ani kryminał, a jest to książka w stylu poradnika dla rodziców. Zazwyczaj jestem sceptycznie nastawiona do takiego typu książek, ale sytuacja mnie zmusza, aby zasięgnąć więcej informacji i wiedzy na temat metod wychowawczych dzieci. Niestety nikt nas rodziców nie uczy jak być idealną matką i ojcem. Każdy z nas się stara jak może. Jednak każde dziecko jest inne i do każdego trzeba podejść indywidualnie. Jedne są spokojne, a drugie nie. Ja mam córeczkę i chłopczyka. Kompletnie dwa inne światy. Maja jest spokojna i zdyscyplinowana. Jakub już należy do tych dzieci z dużym temperamentem i jest bardzo żywiołowym i ruchliwym dzieckiem. Czasami bywa ciężko i w takich momentach szukam rozwiązania w różnych poradnikach jak podejść małego łobuza na spokojnie.


W tej książce bardzo podobało mi się w jakim stylu jest napisana. Ma jasny i rzeczowy przekaz. Zawiera ciekawe porady, które bardzo nas zaciekawiły i zainspirowały do lepszego i efektywniejszego działania. Kilka rad już stosowałam w życiu codziennym. Po przeczytaniu tej książki zaczynam myśleć innym tokiem. Jest to druga książka jaką przeczytałam z tych poradnikowych i powiem szczerze, że nie żałuję swojego wyboru. Nie będę wam dokładnie przybliżała jakie tam są rady, bo ciężko mi tak wszystko ująć w kilku zdaniach, ale warto ją przeczytać.

Ocena 
11-05-2018

Mózg na Tak

Każdy człowiek doświadcza w swoim życiu jakichś problemów. Także, wbrew pozorom, małe dzieci, a szczególnie te, które uczęszczają już do przedszkola lub szkoły, doświadczają różnych trudności, które mogą negatywnie wpłynąć na ich rozwój. Dlatego tak ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się radzić sobie w trudnych, niecodziennych sytuacjach.

Co zrobić, aby dziecko lepiej „funkcjonowało” w społeczeństwie, między rówieśnikami czy osobami dorosłymi? Jak zadbać o jego zdrowie psychiczne, lepszą koncentrację i ciekawość na otaczający świat?

Odpowiedź na te pytania wydaje się prosta – należy ‘wytrenować’ u dziecka „Mózg na Tak”. Jednak realizacja tego zadania już taka łatwa nie jest – wymaga ona przede wszystkim sporego zaangażowania ze strony rodzica, a także motywacji dziecka.

Mózg na Tak posiada 4 cechy, na których rozwój rodzic ma znaczący wpływ. Dzięki plastyczności mózgu i odpowiednim doświadczeniom, u dziecka w różnym stopniu mogą rozwinąć się: empatia, odporność psychiczna, wgląd i równowaga społeczna. W książce Daniela J. Siegel’a i Tiny P. Bryson każdej z tych cech został poświęcony osobny rozdział, w którym autorzy starają się przedstawić techniki pomocne w wykształceniu Mózgu na Tak – nie tylko u dziecka, ale także u rodziców. Dlatego poradnik ten jest idealny dla osób, którze mają dorastające dzieci. Autorzy omawiają najskuteczniejsze metody wychowawcze, najczęściej popełniane przez rodziców błędy, a przy tym są autentyczni, ponieważ sami wychowali własne dzieci.

„(…) pełniąc rolę rodzica musisz skupić się jedynie na teraźniejszości. Owszem, rozwijasz w dziecku cechy, które mają z nim pozostać przez resztę życia, ale czynisz to konkretnie tu i teraz. (…) Między tym, co jest teraz, i tym, co będzie w przyszłości, nastąpi wszechstronny rozwój” (s.142).

Dodatkowym autem tej książki są… ilustracje. Prawdę mówiąc, nie spodziewałam się w tym poradniku żadnych rysunków, dlatego ich widok tak pozytywnie mnie zaskoczył. Z pewnością pomagają one przyswoić zawarte w książce informacje, ale także mogą posłużyć podczas nauki myślenia typowego dla Mózgu na Tak u dziecka. Poradnik zawiera między innymi komiksy, które pomogą zrozumieć dziecku, czym jest Mózg na Tak i dlaczego warto wykształcić właśnie taki sposób myślenia.

Dodatkowo Mózg na Tak może pomóc osiągnąć autentyczny sukces, który „ma miejsce wtedy, kiedy dziecko w sposób otwarty i receptywny podchodzi do nowych doświadczeń, z radością witając nowe możliwości i wyzwania, docenia ciekawość świata i przygodę oraz pokonuje przeszkody, wychodząc z takich zmagań silniejsze i lepiej rozumiejące siebie samego” (s. 168). Dlatego zdecydowanie warto myśleć pozytywnie i być otwartym na otaczający nas świat – taka postawa ma same korzyści

Napisz recenzję

Napisz recenzję