Dodano produkt do koszyka

Złota Łyżka

Złota Łyżka

Jessa Maxwell

Wydawnictwo: Dolnośląskie

Wysyłamy: W ciągu 48h + czas dostawy

Cena normalna: 46.90 zł

Cena promocyjna: 34.48

Najniższa cena z ostatnich 30 dni
przed wprowadzeniem obniżki:
28.07 zł

Ilość:
GRATIS otrzymasz:
  • bony o wartości do 50 zł na kolejne zakupy
  • zakładkę do książki
  • aromatyczną herbatę
lub zamów telefonicznie 22 110 50 33 Infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godz: 9:00 - 15:00
GRATIS otrzymasz:
  • bony o wartości do 50 zł na kolejne zakupy
  • zakładkę do książki
  • aromatyczną herbatę
Koszty dostawy:
  • Paczkomaty InPost 12.90 zł
  • Odbiór paczki w punkcie 12.90 zł
  • Orlen Paczka 9.90 zł
  • Kurier Pocztex 14.90 zł
  • Kurier InPost 13.90 zł
  • Kurier DPD 15.90 zł
  • Kurier DPD 39.90 zł
  • Kurier DPD 49.90 zł
  • Kurier DPD 69.90 zł
  • Kurier DPD 79.90 zł
  • Kurier DPD 119.90 zł
  • Kurier DPD 89.90 zł
  • Wysyłka zagraniczna od 39,90 zł

  • Darmowa dostawa od 199 zł
Dostępność:
Opis produktu

Jak każdego lata sześcioro cukierników przyjeżdża na zawody do otoczonej lasami rezydencji Grafton w stanie Vermont. Posiadłość jest planem telewizyjnego show Bake Week, ale też domem rodzinnym słynnej gospodyni programu Betsy Martin. Każdy z uczestników pragnie wygrać tegoroczną edycję konkursu i zrobi wszystko, aby zdobyć Złotą Łyżkę. W kolejnych dniach okazuje się, że Betsy – autorka książek kucharskich zwana „babcią Ameryki” – nie jest poczciwą starszą panią, jak sugeruje jej przydomek i publiczny wizerunek.
Początkowo dochodzi jedynie do małych aktów sabotażu – a to ktoś podmienia cukier na sól, a to podkręca za mocno palnik kuchenki. Ale kiedy zostają odkryte zwłoki, wszyscy trafiają na listę podejrzanych. I każdy zadaje sobie pytanie: czy mordercy się upiecze?
Mroczna, klaustrofobiczna powieść będąca skrzyżowaniem Zbrodni po sąsiedzku z Pokojówką. Idealna lektura dla fanów Richarda Osmana, Nity Prose i Anthony’ego Horowitza. A także dla koneserów błyskotliwych łamigłówek i… amatorów słodkości.

Tytuł
Złota Łyżka
Autor
Jessa Maxwell
Wydawnictwo
Dolnośląskie
EAN
9788327166043
ISBN
9788327166043
Kategoria
Literatura\Sensacja kryminał
Liczba stron
288
Format
13.5x20.5x2.3 cm
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Wydanie
1

Kod producenta: 9788327166043

Stan produktu: nowy

Polecamy kupić
Opinie, recenzje, testy:

Średnia ocena: 5, liczba ocen: 1

  • Ocena:
    Wypieki, dobre jedzenie i powieść kryminalna? A jakże! To wszystko znajdzie swoje miejsce w debiucie kryminalnym Jessy Maxwell pt. “Złota łyżka”, który osadzony jest na klasycznym motywach gatunku, ale toczy się podczas… telewizyjnego konkursu kulinarnego! Bake Week, bo taki nosi tytuł, to konkurs, w którym sześciu śmiałków mierzy się ze sobą w różnych kategoriach dotyczących wypieków - po każdej konkurencji ktoś odpada. W tym roku, w jubileuszowym dziesiątym sezonie mają nastąpić pewne zmiany, ale i od początku jest pewne - historia zakończy się krwawo. I nie, nie chodzi o zwyczajny wypadek w kuchni. Całość oglądamy oczami szóstki uczestników programu i jego prowadzącej, znanej i lubianej amerykańskiej cukierniczki. Dzięki temu każda postać dostaje głos, może czytelnikowi o sobie opowiedzieć. A jednak, choć wszyscy są od siebie bardzo różni, to czujemy, że każdy z nich ma jakąś tajemnicę…. Tylko czy te tajemnice mają związek z programem? Wygraną? Jakie są ich cele i motywacje? Klasyczna zagadka kryminalna długo jest w tle, wiemy, że coś się złego stanie i na to czekamy, ale w międzyczasie możemy też pozachwycać się opisem przygotowywania przeróżnych smakowitych wypieków. Jest też świetny klimat związany z miejscem akcji - stara, wielka rezydencja, w której z łatwością można się zgubić… W mojej ocenie to bardzo przyjemny, uroczy i smakowity debiut, książka, która doskonale łączy moje pasje, więc jestem jej lekturą prawdziwie zachwycona! Aż żałuję, że druga książka autorki już nie będzie opowiadać o zagadce kryminalnej w kuchni… (, )

Twoja opinia

aby wystawić opinię.

Ocena:
  • Wszystkie pola są wymagane
Zapytaj o produkt

Nowości w kategorii

Droga przez kłamstwa. Vera. Tom 2 wyd. 2024
Cena: 51.90 zł 30.66 zł
Do koszyka
Wściek

Wściek

Magdalena Salik
Cena: 52.00 zł 43.60 zł
Do koszyka
Ulica milczenia. Vera. Tom 6 wyd. 2024
Cena: 49.90 zł 29.48 zł
Do koszyka
Zapach śmierci. David Hunter. Tom 6 wyd. 2024
Cena: 49.99 zł 36.04 zł
Do koszyka
Gdzie jest moja żona?

Gdzie jest moja żona?

Anna Matusiak
Cena: 46.00 zł 32.58 zł
Do koszyka
Osada

Osada

Anna Olszewska
Cena: 44.90 zł 33.01 zł
Do koszyka
Miłość aż po grób

Miłość aż po grób

Alek Rogoziński
Cena: 47.90 zł 30.83 zł
Do koszyka
Warszawianka wyd. 2024

Warszawianka wyd. 2024

Ida Żmiejewska
Cena: 49.90 zł 32.12 zł
Do koszyka
Rogata dusza

Rogata dusza

Łukasz Malinowski
Cena: 46.90 zł 30.19 zł
Do koszyka
Znajomi z pociągu

Znajomi z pociągu

Patricia Highsmith
Cena: 49.00 zł 37.17 zł
Do koszyka
Wiatr wyd. 2024

Wiatr wyd. 2024

Jozef Karika
Cena: 49.90 zł 34.12 zł
Do koszyka
Szept

Szept

Weronika Mathia
Cena: 47.90 zł 31.76 zł
Do koszyka
Klasyka. Zbrodnia Rouletabille'a
Cena: 42.92 zł 31.51 zł
Do koszyka
Emplarium

Emplarium

Hannibal Smoke
Cena: 61.38 zł 45.05 zł
Do koszyka
Bal wszystkich nieświętych

Bal wszystkich nieświętych

Alek Rogoziński
Cena: 42.90 zł 35.92 zł
Do koszyka
Zemsta jest słodka

Zemsta jest słodka

Alek Rogoziński
Cena: 42.90 zł 35.92 zł
Do koszyka
True Monsters. Pożeracz. Mordercze Instynkty
Cena: 40.01 zł 27.35 zł
Do koszyka
Nasiona zbrodni

Nasiona zbrodni

Renata Furman
Cena: 32.99 zł 21.70 zł
Do koszyka
Kamień wyd. 2024

Kamień wyd. 2024

Małgorzata Kuźmińska,Michał Kuźmiński
Cena: 44.90 zł 33.01 zł
Do koszyka

Zapowiedzi w kategorii

W umyśle mordercy. Cień bestii
Cena: 49.90 zł 33.35 zł
Do koszyka
Oblitus. Incognito

Oblitus. Incognito

Paulina Świst
Cena: 44.90 zł 30.99 zł
Do koszyka
Aurora w mroku

Aurora w mroku

Barbara Baraldi
Cena: 54.90 zł 38.32 zł
Do koszyka
Zabójcza nadzieja

Zabójcza nadzieja

Marta Guzowska
Cena: 49.99 zł 34.49 zł
Do koszyka
Zbawca

Zbawca

Krystian Stolarz
Cena: 49.99 zł 34.49 zł
Do koszyka
Zadra. Bernard Gross. Tom 3 wyd. 2024
Cena: 49.90 zł 38.55 zł
Do koszyka
Morderstwo w Lakeview Hall. Kryminalne zagadki...
Cena: 49.99 zł 39.21 zł
Do koszyka
Przepraszam, tu był trup. Zbrodnie na podsłuchu. Tom 1
Cena: 44.90 zł 33.01 zł
Do koszyka
Nemezis wyd. 2024

Nemezis wyd. 2024

Agatha Christie
Cena: 49.90 zł 36.69 zł
Do koszyka
Szklarz

Szklarz

Komorowski Daniel
Cena: 44.90 zł 29.24 zł
Do koszyka
Fabryka szpiegów

Fabryka szpiegów

Piotr Gajdziński
Cena: 49.90 zł 34.01 zł
Do koszyka
Morderstwo o poranku

Morderstwo o poranku

Merryn Allingham
Cena: 46.90 zł 30.07 zł
Do koszyka
Zbrodnia przed północą

Zbrodnia przed północą

Małgorzata Rogala
Cena: 49.90 zł 32.12 zł
Do koszyka
Ci, którzy zostali

Ci, którzy zostali

Hanna Greń
Cena: 47.90 zł 31.76 zł
Do koszyka
Geniusz zbrodni. Robert Hunter. Tom 6 wyd. 2024
Cena: 49.90 zł 32.83 zł
Do koszyka
Mrok tej nocy. Vera. Tom 9
Cena: 51.90 zł 30.66 zł
Do koszyka
Pakiet Vera. Tomy 1-6

Pakiet Vera. Tomy 1-6

Ann Cleeves
Cena: 189.90 zł 112.19 zł
Do koszyka
Wszystko, co widziałeś
Cena: 49.99 zł 39.21 zł
Do koszyka
Łaska

Łaska

Anna Kańtoch
Cena: 46.90 zł 31.94 zł
Do koszyka

Podobne książki

40. Raków
Cena: 45.90 zł 38.48 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 31.32 zł

Do koszyka
6 ran
Cena: 42.99 zł 27.06 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 22.12 zł

Do koszyka
629 kości
Cena: 37.90 zł 25.43 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 20.70 zł

Do koszyka
A. B. C. . .
Cena: 22.90 zł 16.83 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 13.70 zł

Do koszyka
Agencja Barnett i spółka. Arsene Lupin wyd. 2
Cena: 34.14 zł 25.06 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 24.01 zł

Do koszyka
Amnezja
Cena: 34.95 zł 22.73 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 17.62 zł

Do koszyka
Anioł śmierci. Colomba Caselli. Tom 2
Cena: 44.90 zł 31.91 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 25.97 zł

Do koszyka
Arsene Lupin: 813
Cena: 39.85 zł 29.24 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 23.80 zł

Do koszyka
Arsene Lupin: Odłamek pocisku
Cena: 39.86 zł 29.26 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 23.81 zł

Do koszyka
Babska misja
Cena: 44.90 zł 27.80 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 24.99 zł

Do koszyka
Bal wszystkich nieświętych
Cena: 42.90 zł 35.92 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 41.51 zł

Do koszyka
Bez granic. Seria o Williamie Wistingu
Cena: 47.99 zł 30.96 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 23.69 zł

Do koszyka
Bez odpowiedzi
Cena: 34.99 zł 23.01 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 18.73 zł

Do koszyka
Białe noce wyd. 2023
Cena: 35.90 zł 23.16 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 23.16 zł

Do koszyka
Biały ląd
Cena: 44.99 zł 39.01 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29.22 zł

Do koszyka
Biblia diabła
Cena: 59.90 zł 40.84 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 33.65 zł

Do koszyka
Bigamista
Cena: 46.99 zł 30.91 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 25.16 zł

Do koszyka
Blaga
Cena: 45.00 zł 31.87 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 25.94 zł

Do koszyka
Bliska znajoma. Sławomir Kruk. Tom 5
Cena: 39.99 zł 26.20 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 23.09 zł

Do koszyka
Bliźnięta z Piolenc
Cena: 39.00 zł 27.71 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 22.56 zł

Do koszyka

Promocje w kategorii

Apartament w Paryżu

Apartament w Paryżu

Guillaume Musso
Cena: 41.94 zł
Do koszyka
Bagno. Komisarz Brudny. Tom 5

Bagno. Komisarz Brudny. Tom 5

Przemysław Piotrowski
Cena: 44.99 zł 32.44 zł
Do koszyka
Ciało

Ciało

Agnieszka Krawczyk
Cena: 42.90 zł 21.04 zł
Do koszyka
Czarny motyl

Czarny motyl

Lidia Liszewska,Robert Kornacki
Cena: 44.90 zł 37.66 zł
Do koszyka
Czarny piątek

Czarny piątek

Alex Kava
Cena: 40.99 zł 26.86 zł
Do koszyka
Długa noc

Długa noc

Wojciech Chmielarz
Cena: 42.90 zł 29.22 zł
Do koszyka
Drapieżcy. Stracone dusze. Tom 3
Cena: 38.99 zł 25.55 zł
Do koszyka
Gra

Gra

Sara Antczak
Cena: 47.90 zł 22.86 zł
Do koszyka
Halny. Seria z komisarzem Forstem Tom 6
Cena: 42.90 zł 30.44 zł
Do koszyka
Kaznodzieja biała oprawa wyd. 2022
Cena: 39.99 zł 28.84 zł
Do koszyka
Krewni. Komisarz Kruk

Krewni. Komisarz Kruk

Piotr Górski
Cena: 41.99 zł 27.52 zł
Do koszyka